Tērauda halli parasti izmanto produktu uzglabāšanai vai tai ir kāda cita komerciāla funkcija. Tās uzbūvēšana ir daudz ātrāka nekā mūra ēkas celtniecība. Tomēr ir vērts atcerēties, ka materiāls, no kura izgatavota halle, neaizsargā pret siltuma zudumiem. Tad tā ir jāizolē.

Kā izolēt tērauda halli?  

Šīs halles visbiežāk tiek siltinātas energoefektīvā veidā. Tas ir nepieciešams preču pareizai uzglabāšanai, nodrošinot pēc iespējas piemērotāku temperatūru. Siltumizolācija ir būtiska gan veikalos, gan ražošanas ēkās ražošanas procesiem un darbinieku ērtībām.

Kādi materiāli tiek izmantoti šāda veida ēku izolācijai? Poliuretāna putas visbiežāk tiek izmantotas tērauda haļļu izolācijai. Šis siltumizolācijas produkts ir ideāli piemērots jumta iekšpusei, kā arī sienu virsmu izolācijai. Optimālā energoefektivitāte un ievērojams apkures izmaksu samazinājums ir starp daudzajām PUR izolācijas priekšrocībām hallēs.

Halles siltumizolācija ar putām – galvenais ekonomiskais ieguvums  

Ražošanas un kravu uzglabāšanas halles ir svarīgi pasargāt no pārmērīgas atdzišanas ziemā un pārkaršanas vasarā. Putu siltumizolācija veido nepārtrauktu un blīvu slāni, kas aizsargā pret ekstremālām temperatūrām. Produkts aizpilda visas spraugas, novēršot siltuma tiltu veidošanos, kā arī stiprina halles struktūru.

Poliuretāna putu siltumizolācijai ir ūdensizturīgas īpašības – tā samazina ūdens kondensācijas iespējamību. Vismaz 3 cm biezs siltumizolācijas slānis novērš metāla plākšņu “svīšanu”. Siltumizolācijas materiāls neietekmē veselību un vidi. Tas neizdala smakas un neizraisa alerģiju. Tas ir piemērots mājām, kurās dzīvo cilvēki ar elpošanas traucējumiem.

Halles poliuretāna putu siltumizolācijai ir augsta izturība. Putas ir izturīgas pret mitrumu un mehāniskiem bojājumiem. Tās raksturo zema ūdens tvaiku caurlaidība un siltuma vadītspēja. Halles siltumizolācijai var izmantot gan atvērtu, gan slēgtu poru putu materiālus. Slēgto poru putas ir labāk piemērotas hallēm ar plakaniem jumtiem, atvērto poru putas labāk darbojas, izolējot slīpo jumtu.

Cik maksā tērauda halles PUR putu siltumizolācija?  

Tērauda halles siltumizolācijas izmaksas ir atkarīgas no poliuretāna putām un izolējamās platības kvadrātmetriem. Slēgto poru m3 cena ir no 170 eur + PVN, un atvērto poru m3 cena ir no 70 eur + PVN. Tikai pareizi uzklātās PUR putas ļauj izbaudīt efektīvu halles siltumizolāciju.