Poliuretāna putu izolācija ir moderna un ļoti efektīva ēku siltināšanas metode. Izsmidzinot, tās sasniedz pat mazākās spraugas. Tas nodrošina mājas pastāvīgu un pret bojājumiem izturīgu izolāciju, uzlabojot dzīves komfortu un samazinot rēķinus par apkuri.

PUR putu siltumizolācija – kā darbojas siltumizolācijas izsmidzināšanas metode  

Viens no populārākajiem materiāliem ēku siltināšanai ir poliuretāna putas. Citu izolācijas metožu priekšrocības un trūkumi ļauj apstiprināt, ka tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā saglabāt siltumu ēkas iekšienē. PUR putu izolāciju raksturo īss uzklāšanas laiks un augsta efektivitāte. Atklājiet tās lielākās priekšrocības un uzziniet, kāpēc arvien vairāk cilvēku māju siltināšanai izvēlas PUR putas.

Poliuretāna putu priekšrocības – zemākas apkures izmaksas  

Poliuretāna putu priekšrocības un citu siltumizolācijas materiālu trūkumi apstiprina apgalvojumu, ka mājas siltināšana ar vilnu vai putupolistirolu ne vienmēr dod izmērāmus ieguvumus. Poliuretāna putu gadījumā priekšrocību saraksts ir iespaidīgi garš. Viens no tiem neapšaubāmi ir zemākas mājas apkures izmaksas. Šī materiāla siltumizolācijas īpašības ir ārkārtīgi augstas. Termisko tiltu likvidēšana, tādējādi bloķējot siltuma aizplūšanu no kritiskajiem mājas punktiem, ļauj siltumu saglabāt ziemā un novērš siltuma ieplūšanu vasarā. Poliuretāna putām ir tā priekšrocība, ka ievērojami samazinās elektrības un kurināmā materiāla izmaksas. Katrā telpā temperatūra tiek turēta nemainīga un ērta. Siltuma zudumu samazināšanai ir būtiska ietekme uz apkures izmaksu samazināšanu. Tomēr tā nav vienīgā poliuretāna putu priekšrocība.

Ātra uzklāšana – vēl viena poliuretāna putu priekšrocība  

Poliuretāna putu stiprā puse ir ātra un ērta uzklāšana (protams, ja to dara specializēta komanda). PUR putas uzklāj ar izsmidzināšanas metodi – tās palielina savu apjomu vairākus desmitus reižu un ātri sacietē. Uzsmidzināmā izolācija prasa daudz mazāk laika nekā izolēšana ar citiem izolācijas materiāliem.

Materiāls lieliski pielāgojas slīpām un sarežģītām virsmām. Izplešanās dēļ tas iekļūst pat mazākajās spraugās, novēršot termisko tiltu veidošanos. Slīpiem griestiem un šaurām telpām vislabāk ir izvēlēties poliuretāna putas. Citu siltumizolācijas materiālu trūkumi neļauj tiem sasniegt izmērāmu siltumizolācijas efektu uz sarežģītām virsmām.

Vai poliuretāna putām ir vēl kādas citas priekšrocības?  

Poliuretāna putām (gan ar atvērtām, gan slēgtām porām) ir zems siltuma pārneses koeficients λ, kas padara tās par vienu no labākajiem siltumizolācijas materiāliem. Materiāls ļoti labi pielīp jebkurai virsmai, ir izturīgs pret bojājumiem un ir īpaši viegls – tas nenoslogo ēkas konstrukcijas. Turklāt putu izolācija ir 100% droša alerģijas slimniekiem un dzīvniekiem. Tas nerada putekļus un nesatur alergēnus vai kaitīgas gāzes. Tas daudzus gadus uztur siltumizolāciju augstā līmenī.

Poliuretāna putu siltumizolācija – trūkumi  

Viena no efektīvākajām ēku siltināšanas metodēm neapšaubāmi ir PUR siltumizolācija. Šīs izolācijas metodes acīmredzamais trūkums var būt tās izmaksas – tā var šķist pārāk dārga salīdzinājumā ar citām metodēm. Izrādās, ka tās cena ir salīdzināma ar alternatīvām izolācijas metodēm. Visas izmaksas tiks atpelnītas nākamajos gados, un PUR izolācijas izturība ir iespaidīgi ilga. Salīdzinot visas poliuretāna putu izolācijas priekšrocības, cenas faktors kļūst nenozīmīgs.