Pamatu siltināšana ir ļoti svarīga, taču iesācējam var būt pārāk grūti to izdarīt pašam. Pamatu siltināšanu sarežģī augstāks mitrums un zemāka temperatūra.

Ja jūsu mājas pamati nav izolēti ar piemērotiem materiāliem un paņēmieniem, mēdz uzkrāties daudz mitruma, pelējuma un jūsu mājas pirmā stāva grīdas ir aukstas. Arī pagrabā esošajās neizolētajās caurulēs esošais ūdens slikti izolētu pamatu gadījumā var zemās āra temperatūrās sasalt, un nevienu mājas īpašnieks nevēlas šādas problēmas.

Par laimi, pēdējā laikā ir kļuvusi populāra un lētāka izolācijas metode, kas, iespējams, ir vispiemērotākā no dažādām tirgū esošajām siltināšanas metodēm pamatu un pagrabu siltināšanai.

Kāds ir labākais materiāls pamatu siltināšanai?

katuste soojustamine pur vahuga

Pareizi izolētu pamatu, pagraba un zemgrīdas atslēga ir izmantot materiālu, kas atgrūž mitrumu un novērš tā kustību, kas savukārt novērš pelējuma veidošanos.

Pamatu būvniecībā galvenokārt tiek izmantots betons. Lielākā daļa cilvēku uzskata betonu par samērā sausu celtniecības materiālu, kas virspusēji tā var arī šķist. Bet patiesībā, skatoties mikroskopā, betons ir porains un “caurumains”. Šīs mikroporas paliek acīm neredzamas, bet ļoti labi savāc mitrumu. Vasarā pagrabā ir vēss, bet ārējais gaiss ir silts – tā ir ļoti piemērota vide, lai veidotos mitrums, kas savukārt rada iespēju pelējuma izplatībai.

Pamati un pagrabi ir ideālas vietas, kur izolācijai izmantot poliuretāna jeb PUR putas. PUR putas ļoti labi pieķeras betonam un novērš mitruma veidošanos periodos, kad āra un iekštelpu gaisa temperatūras atšķirības ir lielas.

Pamatu siltināšana ar PUR putām samazina rēķinus par apkuri

PUR putu izmantošana pamatu siltināšanai tiek uzskatīta par vienu no efektīvākajām metodēm. Vēl viena PUR putu priekšrocība ir tā, ka tās var labi iesmidzināt starp caurulēm, un putas labi pārklāj un izolē spraugas starp caurulēm.

PUR putu priekšrocība salīdzinājumā ar tradicionālajiem izolācijas materiāliem jo īpaši ir tā, ka izsmidzinātās putas bez šuvēm aizpilda izolējamo virsmu un pilnībā aptur gaisa plūsmu. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad izolējamā virsma ir nevienmērīga: pamati un cokoli no laukakmeņiem vai kaļķakmens. Izmantojot tradicionālos līdzekļus to izolēšanai, neizbēgami būs vairākas izolācijas materiāla šuves un tukšumi, kas laika gaitā rada aukstuma tiltus. PUR putas, toties, ir stabilas un ārkārtīgi izturīgas – iztur aptuveni 300 kg / m2 slodzi. Izsmidzinātās putas nokopē pamatni un virsma paliek nemainīga. Tas arī rada papildu iespējas ārējā apdarē. Atkarībā no nepieciešamības un arhitektūras, apmetumu var uzklāt tieši uz putu virsmas. Šajā gadījumā jaunā virsma atdarina veco pamatni. Alternatīvi, pirms pārklāšanas ar putām, uz pamatnes var uzstādīt līstes, pēc kurām putu virsma tiek nogriezta taisna un pēc tam apmesta. Pirms apmešanas uz putu virsmas ir nepieciešams uzstādīt armatūras sietu. Iespēju ir daudz. Pirms uzsākat darbus, noteikti sazinieties ar mums, lai mēs kopā varētu sasniegt labāko rezultātu.

PUR putas var izmantot arī, lai ļoti efektīvi siltinātu karstā ūdens sistēmu un ūdens boilerus. Ja kādreiz PUR putu izmantošana lielu platību siltināšanā bija samērā dārga, tad tagad tā ir kļuvusi daudz lētāka un noteikti ir laba investīcija ikvienam mājas būvētājam. PUR putu izmantošana mājas siltināšanai ļauj ietaupīt līdz 30% no apkures rēķiniem.

Vēl dažas PUR putu priekšrocības:

  • PUR putas ir ļoti skaņu izolējošas
  • PUR putas padara mājas sienas izturīgākas un izžūstot ir ar ļoti labu izturības un viegluma attiecību
  • Grauzēji mēdz ieperināties mājas pagrabā. Par laimi, grauzējiem nepatīk ķīmiskie elementi, ko izmanto PUR putās, un tie tos neizmanto pārtikai vai savas migas veidošanai.
  • Ja pamati un pagrabs ir labi izolēti, šo vietu var labi izmantot, lai paplašinātu savu dzīves telpu.