Koka karkasa mājas siltumizolācija – kāpēc to uzstādīt?  

Pēdējā laikā energoefektīvu un ekoloģisku vienģimeņu māju būvniecība ir kļuvusi ļoti populāra. Tomēr, šāda veida mājām ir nepieciešama atbilstoša siltumizolācija. Uzziniet, kurš siltumizolācijas materiāls šim nolūkam ir vispiemērotākais.

Koka karkasa mājas siltumizolācija  

Karkasa mājas tiek būvētas pēc koka karkasa tehnoloģijas. Tās ir vieglas, salīdzinoši lētas un viegli uzbūvējamas, tāpēc tās ir iekarojušas cilvēku, kuri vērtē pārmaiņas un ekoloģiskās vērtības, sirdis. Tomēr ir vērts atcerēties par šādu māju pienācīgu aizsardzību pret mitrumu, vēju un temperatūras izmaiņām – jūs nevarat aizmirst par pamatīgu karkasa mājas siltumizolāciju.

Nepietiekama karkasa mājas siltumizolācija, nepareizi izvēlētu materiālu izmantošana vai izolācijas konsistences trūkums var radīt vairākas problēmas ar mājas siltumizolāciju. Mitrums un no tā izrietošā pelējuma veidošanās, zema telpu temperatūra ziemā un augsta vasarā ir tikai dažas no neērtībām, kas var rasties, uzstādot nepietiekamu karkasa mājas siltumizolāciju. Jums ir jāpārliecinās, ka ēkas mikroklimats ir pēc iespējas draudzīgāks.

Karkasa mājas izolācija un drošība  

Māja, kas uzcelta ar rāmju sistēmu, ir uzstādīta uz pamatnes plātnes, uz kuras pēc tam tiek uzbūvēta ēkas konstrukcija. Tad rāmi ieskauj no ārpuses un iekšpuses. Siltumizolācija tiek novietota starp apvalka slāņiem vai ārējās sienas iekšpusē. Pateicoties tā īpašībām, piemērots siltumizolācijas slānis lieliski aizsargā māju no āra temperatūras, nepārslogojot tās struktūru.

Vienģimenes mājas, kas būvētas, izmantojot karkasa sistēmu, ātri zaudē siltumu un tikpat ātri sasilst. Aptuveni 40% siltuma šāda veida ēkās izplūst caur sienām, tāpēc, siltinot māju, ir svarīgi galvenokārt koncentrēties uz tām. Poliuretāna putas iemītniekiem ir 100% drošas. Tas ir pašdzēsīgs materiāls – šī īpašība efektīvi samazina ugunsgrēka risku. Tas neuzsūc mitrumu, tāpēc nerodas pelējuma vai sēnīšu izplatības risks.

Mājas siltumizolācija ar PUR putu karkasu  

Pareiza karkasa mājas siltumizolācija atvieglo trokšņa samazināšanu

Poliuretāna putu īpašības ļauj to klasificēt kā vienu no labākajiem siltumizolācijas materiāliem. Materiāls aizpilda visas brīvās spraugas, tādējādi novēršot termisko tiltu iespējamību. Atvērto poru putas, kas ir ideāli piemērotas karkasa māju ar augstu siltumizolācijas spēju izolācijai. Produkts darbojas kā akustiskais izolators – tas nodrošina skaņas izolāciju mājā, absorbējot skaņas no trokšņainām ielām vai blakus esošām telpām.

PUR putas nenoslogo mājas konstrukciju, kā tas ir citu siltumizolācijas materiālu gadījumā. Turklāt tās tiek uzstādītas starp karkasu un sienām. Šāds pielietojums ir koka celtniecības elementu papildu stiprināšana. Tādā veidā putas efektīvi mazina troksni un ir īpaši noderīgas ēkās ar daudzām istabām un logiem. Putas ir bezšuvju materiāls, viegli uzstādāmas un ārkārtīgi izturīgas – tā ir labākā izvēle mājas siltumizolācijai.