Neizmantotās telpas zem jumta bieži kalpo kā bēniņi. Tas, ka tās nav apdzīvojamas telpas nenozīmē, ka to siltumizolācija ir mazāk svarīga. Šeit jūs varat uzzināt, kā un ar kādu materiālu efektīvi izolēt bēniņus, lai no zemāk esošajām apsildāmajām telpām neizplūstu siltums.

Ikviens, kurš kaut nedaudz pārzina fiziku, zina, ka siltais gaiss cenšas virzīties uz augšu, jo tas ir vieglāks par auksto gaisu, tāpēc noteikti paturiet to prātā, ja plānojat siltināt jumtu. Uzmanība jāpievērš arī griestu un un bēniņu siltumizolācijai.

Ceturto daļu siltuma zudumu ēkās var attiecināt uz neizolētiem jumtiem. Jumta siltumizolācija ir viens no drošākajiem veidiem, kā ietaupīt rēķinus par apkuri un tādējādi samazināt siltuma zudumus. Jūs arī paaugstināsiet savas mājas vai cita nekustamā īpašuma vērtību, jo kurš gan vēlētos ziemas vakarus pavadīt aukstā telpā. Izolēts jumts arī padara jūsu māju videi draudzīgāku, jo enerģija apkurei tiek izmantota efektīvāk, .

Pareizi veikta jumta izolācija padarīs jūsu ēku siltuma ziņā efektīvāku vismaz 30-40 gadus un atgriezīs sākotnēji ieguldīto naudu gadu gaitā daudzkārt. Bet, lai tas tā arī būtu, ka jumta siltumizolācija ir kvalitatīva un noturīga, jums jumta siltināšanas darbiem ir jāizvēlas savas nozare speciālisti un pareizie materiāli.

Bēniņu siltināšana – kādēļ tas ir svarīgi?  

Kāpēc bēniņu siltumizolācija ir tik svarīga? Protams, tas ir saistīts ar ekonomiskiem apsvērumiem. Ja bēniņi nav izmantojami, siltumizolāciju veic tā, lai pārējo apsildāmo telpu siltums nezustu.

Pirms uzsākat bēniņu siltināšanu, pievērsiet uzmanību to augstumam. Ja telpa ir zema un piekļuve ir apgrūtināta vai tās nav vispār, visērtāk ir veikt siltumizolāciju pirms jumta seguma uzstādīšanas. Šajā gadījumā visi nepieciešamie materiāli ir iepriekš jāsagatavo un renovācijas laikā jāaizsargā no lietus. Pietiekama augstuma bēniņos darbu var veikt, kad jumts jau ir gatavs.

Jumtu siltināšana ar PUR putām vienmēr garantē labu rezultātu  

katuste soojustamine pur vahuga
PUR putas jeb poliuretāna putas ir materiāls, kas parasti sastāv no diviem kombinētiem ķīmiskajiem savienojumiem (izocianāta un poliola), kurus sajauc kopā un ar īpašām iekārtām izsmidzina vai injicē sienās esošajās spraugās un atverēs, padarot māju daudz siltāku un hermētiskāku. Tas ļauj ietaupīt apkures izdevumus un saudzē dabu.

PUR putas ir ļoti piemērotas dažāda veida jumtu siltināšanai neatkarīgi no sezonas.

9 iemesli, lai izmantotu jumtu siltināšanai PUR putas  

  • PUR putas parasti uzklāj jumta iekšpusē, tieši zem jumta plāksnēm vai dakstiņiem, starp jumta sijām. PUR putas izplešas un aizpilda visas atveres un plaisas, tādējādi savienojot jumta sijas stiprāk kopā, padarot jumtu izturīgāku. Vissvarīgākais ir tas, ka rēķini par apkuri samazināsies līdz pat 25%. Netieši jūs arī ievērojami samazinat savu ekoloģisko pēdu.
  • PUR putas ir daudz labāks skaņas izolators un ir izturīgākas pret ūdeni un mitrumu nekā tradicionālie izolācijas materiāli.
  • PUR putas pagarina ēkas jumta kalpošanas laiku un ļauj ietaupīt turpmākās jumta uzturēšanas izmaksas.
  • Poliuretāna putu izmantošana jumtu, bēniņu un griestu izolācijai garantē siltāku iekštelpu temperatūru ziemā un patīkami vēsāku iekštelpu klimatu vasarā.
  • Kad gaiss pārvietojas, pārvietojas arī putekļi. Daudziem cilvēkiem ir alerģija pret putekļiem un ziedputekšņiem. Tā kā PUR putas aizpilda pat mazākās plaisas un atveres, putekļains gaiss nevar nokļūt zem jumta.
  • Kad PUR putas izžūst un sacietē, tās nostiprina jumtu. PUR putām ļoti augsta izturības / viegluma attiecība.
  • PUR putas ļoti labi atgrūž mitrumu un novērš tā uzkrāšanos zem griestiem, tādējādi pasargājot koksni no puves, metālu no rūsas, kā arī aizsargā no pelējuma.
  • Ja jumts ir labi aizsargāts no ārējās vides, bēniņus var izmantot, lai paplašinātu dzīvojamo platību vai kā siltinātu uzglabāšanas telpu.
  • PUR putas sastāv no vielām, kas nerada apetīti dažādiem putniem, grauzējiem un kukaiņiem, tādēļ viņiem nav tendence tās grauzt vai izmantot kā ligzdošanas materiālu.

 

Bēniņu siltināšana ar poliuretāna putām – algojiet profesionāļus!  

Bēniņu siltumizolācija jāatstāj profesionāļu ziņā. Kāpēc? Daudz kas ir atkarīgs no darba kvalitātes – blīvuma, šīs telpas izmantošanas ērtuma un uzticamības nodrošināšanas nākamajos gados. Bēniņu siltumizolācija jāveic profesionāli, lai pēc gada vai diviem nebūtu nepieciešams remonts. Un tas var notikt, ja jūs pats bez pietiekamas pieredzes uzsākat renovāciju.

Papildus profesionālam darbam, ļoti svarīgs ir materiāls, ar kuru vēlaties siltināt bēniņus. Poliuretāna putas tam ir lieliski piemērotas. Pieņemot, ka tās ir pareizi ieklātas, siltuma vadītspējas koeficients tiek lēsts 0,02-0,039 W / mK slēgto poru putām un 0,033-0,039 W / mK atvērtām porām. Ir vērts atcerēties, ka putām ar lielāku blīvumu un slēgtu poru struktūru ir lielāka izolēšanas spēja, tāpēc tās var uzklāt plānāku slāni. Lai saglabātu visas materiāla īpašības, ir nepieciešams to prasmīgi uzstādīt, tādēļ par to vajadzētu ļaut rūpēties speciālistiem.

Bēniņu siltināšana ar putām – griesti  

Labi izolēta grīda pirmajā stāvā un bēniņu griesti ir puse no uzvaras, siltinot māju. Ir vērts atzīmēt, ka siltuma zudumi caur neizolētiem griestiem var izraisīt arī ūdens kondensāciju uz jumta seguma. Šajā gadījumā ideāls risinājums ir poliuretāna putu izmantošana.

Bēniņu siltināšana ar putām – cena  

Bēniņu siltināšanas cenas var šķist salīdzinoši augstas. Bēniņu siltināšana ar mūsdienīgu materiālu, piemēram, poliuretāna putām, nodrošina 100% izolāciju un daudzu gadu mierīgu dzīvi labi siltinātā mājā. Siltumizolācijas ar atvērto poru putām m3 cena ir sākot no 70 eur + PVN