Poliuretāna putas ir viena no lētākajām un efektīvākajām rūpniecības un lauksaimniecības ēku, tostarp lopu novietņu, kā arī noliktavu, izolācijas metodēm. Lopkopības ēkām jāatbilst noteiktiem standartiem, lai pienācīgi pildītu savu lomu. Tie ietver piemērotus sanitāros apstākļus, būvju un telpu aizsardzību no pārmērīga mitruma un pienācīgu stabilu iekštelpu temperatūru neatkarīgi no sezonas.

Temperatūras uzturēšana rūpniecības un lauksaimniecības ēkās  

Viens no svarīgiem faktoriem, nosakot, vai ēka ir piemērota izmantošanai rūpniecībā vai lauksaimniecībā, ir tās spēja uzturēt pareizo temperatūru, lai ziemā pasargātu no sala un vasarā no pārmērīga karstuma.
Piemērotas temperatūras uzturēšana neatkarīgi no laika apstākļiem ir ieteicama arī lauksaimniecības ēkām, kas paredzētas pārtikas uzglabāšanai, piemēram, saldētavām vai augļu un dārzeņu noliktavām. Zema temperatūra ļauj ilgāk uzturēt svaigu pārtiku, kas tieši nosaka, cik izdevīgi audzēt lauksaimniecības produkciju.

Izmantojot poliuretāna izolāciju, jūs varat sasniegt optimālus apstākļus lauksaimniecības ēkās, ieskaitot karkasa ēkas. Blakus daudzajām priekšrocībām, piemēram, ātru montāžu un nelielu svaru, metāla konstrukcijai, kas pārklāta ar lokšņu metāla paneļiem, ir arī trūkumi, piemēram, zema siltumizolācijas spēja vai ūdens tvaiku kondensācija uz sienām.

Putu poliuretāna siltuma koeficients ir tikai 0,020-0,023 W / (m2K). 3 – 7 cm putu slāņa izsmidzināšana var būtiski uzlabot ēkas apstākļus atkarībā no paredzētā lietojuma. Šāda izolācija ļauj samazināt siltuma zudumus un samazināt ēkas uzturēšanas izmaksas. No otras puses, tik zema siltuma caurlaidība ir veids, kā novērst siltā gaisa iekļūšanu rūpniecības ēkā, kur vēlaties uzturēt zemu temperatūru. Cita problēma ir ievērojams mitrums lopkopības ēkās – augstas kvalitātes siltumizolācija samazinās ūdens tvaiku kondensāciju uz sienām.

Piemērots mikroklimats un pietiekama ventilācija  

Rūpniecības ēkās bieži vien ir jānodrošina piemērots iekštelpu mikroklimats.

Lopkopības ēkām ir ārkārtīgi svarīgi uzturēt atbilstošus sanitāros apstākļus. Slēgto poru poliuretāna putas, kas izsmidzinātas uz jumta vai sienām, neuzsūc ūdeni un uz tām neveidojas sēnītes vai pelējums. Ar šo materiālu pārklātu virsmu tīrīšanai varat izmantot ūdens strūklu.

Poliuretāna putas neuzsūc ūdeni. Dzīvnieku radītais mitrums (izelpotie ūdens tvaiki, fekālijas, dzeramā sile) kopumā negatīvi neietekmē poliuretāna putu stāvokli. Līdz pat 85% (liellopu novietnēs sasniegtā vērtība) augsta gaisa mitruma ietekme nemazina poliuretāna putu siltumizolācijas spēju.

PUR izolācijas putas ir toksikoloģiski drošas arī dzīvnieku labturībai – tās neizdala kaitīgas vielas vai gāzes.

Lauksaimniecības saldētavas un noliktavas  

Sausam gaisam un labai aizsardzībai pret mitrumu ir galvenā loma pārtikas, īpaši graudu, uzglabāšanas noliktavās un citās ēkās. Pareizi uzstādīta jumta, sienu un pamatu izolācija samazina sēnīšu vai pelējuma augšanas iespējamību.
Poliuretāna putu izolācija ir izturīga arī pret kaitēkļiem un grauzējiem.

Galvenā prasība lauksaimniecības tehnikas noliktavām ir piemērota izolācija pret ūdeni un mitrumu. Starpsienās nedrīkst būt ūdens tvaiku kondensāts. Tāpēc ir vērts pārklāt noliktavas sienas ar noslēgtu poru putām. Poliuretāna putas ir ātra un salīdzinoši lēta metode rūpniecības un lauksaimniecības objektu siltināšanai. Tām ir augstas adhezīvās īpašības, kas ļauj tās pielietot gandrīz jebkura veida griestu konstrukcijām vai sienām.