Karstā ūdens un centrālās apkures cauruļu izolācija parasti nozīmē siltuma zudumu samazināšanu. Kā nodrošināt, lai pēc iespējas mazāk siltuma aizplūst no caurulēm? Kāda ir visefektīvākā cauruļu siltumizolācijas metode?

Cauruļvadu siltumizolācija – kad ir vērts to izmantot?

Ēku un to atrašanās vietu tehniskajos noteikumos jūs atradīsit piezīmi par prasību novērst siltuma zudumus karstā apkures ūdens plūsmas laikā, cirkulācijas zudumus, centrālās apkures sistēmu padeves un atgriešanas caurules un gaisa apkures caurulēs. Karstā ūdens un centrālās apkures caurules nosaka arī karstā ūdens vai radiatoros esošā ūdens temperatūru, t.i., iemītnieku dzīves komfortu.

Piemērota karstā un aukstā ūdens, kā arī centrālās apkures cauruļu izolācija, aizsargā ne tikai pret siltuma zudumiem, bet arī no mehāniskiem bojājumiem. Tie rodas starpsienu berzes dēļ, ko rada temperatūra izmaiņas tekošā ūdenī. Grīdas cauruļu gadījumā tas arī samazina pārvades siltuma zudumus, izraisot izmaiņas siltuma saņēmējiem piegādātajā apkārtējās vides temperatūrā.

Cauruļu siltumizolācija un tās papildu priekšrocības

Cauruļu izolācija aizsargā ne tikai no siltuma zudumiem, bet arī novērš kondensāta rašanos uz cauruļu virsmām, kad tajās plūst auksts ūdens. Tā novērš ūdens tvaiku kondensāciju un pelējuma un sēnīšu veidošanos. Turklāt, tā arī novērš sasalšanu ārējās sistēmās, kas noved pie sistēmas plūsmas bloķēšanas.

Cauruļu izolācija – kurš materiāls darbojas vislabāk?  

Poliuretāna putu caurules visbiežāk izmanto centrālās apkures un sadzīves ūdens cauruļu izolācijai. Šis materiāls ir izturīgs pret temperatūru no -50 ° C līdz 135 ° C, un tam ir zems siltuma pārneses koeficients. Šis siltumizolators ir stingrs un nodrošina lielisku aizsardzību pret cauruļu bojājumiem. Putu poliuretāna caurules atšķiras ar augstu ķīmisko izturību. Tas pieejamas mīkstajā, cietajā un īpaši cietajā versijā.

Polietilēna putas ir labi piemērotas arī taisnu cauruļvadu izolācijai. Tas ir gandrīz pilnībā ūdens atgrūdošs, ļoti elastīgs un viegli uzstādāms uz caurulēm. Tas ir izturīgs pret temperatūru no -80 ° C līdz 105 ° C. Plānas polietilēna putas lieliski aizsargā caurules no karstuma.

Poliuretāns aizsargā caurules no saskares ar zemi. Turklāt tā lietošana novērš troksni, kas saistīts ar sistēmas darbību. Tādējādi putu caurules novērš siltuma aizplūšanu un novērš izmaksu pieaugumu. Turklāt tas uzlabo drošību un piedāvā lielāku komfortu iedzīvotājiem.