CIK MAKSĀ PUR PUTAS?

Siltumizolācijai ar PUR putām, cena tiek aprēķināta par materiāla kubikmetru. Tā kā katrs objekts, tā saražģītības pakāpe un laika patēriņš ir atšķirīgi, katram klientam tiek sagatavots individuāls cenu piedāvājums.

Vidējā kubikmetra cenas izsmidzināmām PUR putām ir: atvērto poru – no 70 € + PVN; slēgto poru – 170 € + PVN, siltumizolācijas injekcijas – no 190 € + PVN kubikmetrā.

KĀ TIEK MĒRĪTS MATERIĀLU PATĒRIŅŠ?

Ir divi veidi, kā izmērīt putu patēriņu objektā. Atkarībā no izmantotās iekārtas, patērētā materiāla daudzumu var redzēt vai nu uz ierīces ekrāna, vai arī iegūt no iekārtai pievienotās USB atmiņas. Vēl viena iespēja ir mērīšanai izmantot īpašus mērstieņus. Tādā gadījumā materiāls mucās tiek mērīts gan pirms, gan pēc uzklāšanas un tiek aprēķināta starpība, t.i., izlietotā materiāla daudzums. Mērījumus vienmēr var veikt ar kopā ar ieklājējiem.

Pats materiāls sākotnēji ir šķidrā veidā, t.i., litros. Pēc uzstādīšanas izlietotie litri tiek pārvērsti kilogramos (reizinot litru skaitu ar materiāla blīvumu), un, pamatojoties uz kilogramiem, iegūstam kubikmetrus. Piemēram, atvērto poru putas vidēji ir 10 kg uz kubikmetru, proti, ja uzstādītā materiāla kopējais svars ir 100 kilogrami, tiks piestādīts rēķins par desmit kubikmetriem (100 dalīts ar 10).

KĀ NOTIEK PUR PUTU UZKLĀŠANA?

KĀDI SAGATAVOŠANAS DARBI IR JĀVEIC?

PUR putas uzklāj izsmidzinot vai injicējot, izmantojot īpašu iekārtu. Iekārta un izejvielas parasti atrodas furgonā vai piekabē, un šļūtene, no kuras putas izplūst, tiek pievilkta pēc iespējas tuvāk izolējamajai zonai. Tāpēc ir svarīgi, lai ieklāšanas komandai būtu laba piekļuve ēkai ar savu transportlīdzekli.

Pirms PUR putu ieklāšanas ir jāizvāc visi priekšmeti un transportlīdzekļi no izolējamās zonas un / vai tās tieša tuvuma un jāapklāj visas virsmas, kas nedrīkst nonākt saskarē ar putu šļakatām (logi, durvis un citas virsmas). Par apklāšanas darbu veicēju klients un ieklājējs vienojas pirms darbu uzsākšanas.

VAI PUR AR ATVĒRTĀM VAI SLĒGTĀM PORĀM?

Dažos pielietojumos labāka izvēle ir atvērto šūnu PUR, bet citos – slēgto šūnu PUR. Ir svarīgi, lai pareizā lieta tiktu izmantota pareizajā vietā. Parasti var ievērot principu, ka akmens = slēgto poru PUR, koks = atvērto poru PUR.

Slēgto šūnu PUR putas ir ideāli piemērotas lietošanai uz pamatiem, pagrabos un vietās ar pastāvīgu mitrumu. Tās ir ideāli piemērotas arī, piemēram, garāžu, jūras konteineru un rūpniecības ēku izolācijai, kur pat ar plānu kārtu tiek sasniegta pilnīgs gaisa hermētiskums un ievērojami samazinātas apkures izmaksas.
PUR putas ar atvērtām porām tiek izmantotas bēniņos, sienās, griestos, piekaramajos griestos un arī grīdās, t.i., visur, kur nav pastāvīga mitruma. Kā bonuss – PUR putas ar atvērtām porām ir labs skaņas izolators.

VAI PUR PUTAS DER ARĪ KOKA MĀJĀM?

Ļoti labi der. Koka mājām mēs iesakām izmantot PUR putas ar atvērtām porām, kas pēc būtības ir salīdzinoši līdzīgas tradicionālajai izolācijas vatei. Atšķirībā no vates, PUR putas tiek uzklātas kā monolīts slānis, lieliski turas pie pamatnes un neuzkrāj kondensātu. Tas ir arī aptuveni par 30% siltumnoturīgāks.

PUR putas ar atvērtām porām bloķē jebkuru gaisa kustību, bet to ūdens tvaiku caurlaidība vai tā dēvētā elpošana notiek tādā pašā ritmā kā kokam. Turpretī, izmantojot slēgto šūnu PUR putas koka mājā, tās noslēdz lielu daļu no sienas / jumta dabiskās ūdens tvaiku caurlaidības un spārēm, kas paliek ārpus izolācijas, ir jāveic dubultdarbs. Šeit rodas problēmas – spāres absorbē vairāk mitruma, kā rezultātā tās uzbriest / saraujas daudzkārt vairāk nekā parasti. Jo vairāk koks “spēlējas”, jo lielāka iespēja, ka tas beigsies ar plaisām vai aukstuma tiltiem starp spārēm un siltumizolāciju. Nav tādas lietas kā elastīgas slēgto poru PUR putas, kas spēlētos ar līdz ar koku.

VAI PUR PUTAS IR VESELĪBAI DROŠAS?

Jā. Pareizi uzstādot, tas paliks inertas visa to mūža garumā un neizdalīs veselībai bīstamas gāzes. PUR putas satur arī īpašas piedevas, kas padara tās par nepiemērotu vidi pelējumam un sēnītēm.

VAI PUR PUTAS VAR IEKLĀT ARĪ ZIEMĀ?

Ziemā mēs varam bez raizēm veikt iekšdarbus ar nosacījumu, ka temperatūra ir vismaz +5 grādi un mitruma līmenis atbilst standartiem. Āra darbu gadījumā virsma ziemas laikā parasti ir pārāk mitra vai pārāk auksta, tāpēc ar šiem darbiem jāgaida siltāki pavasara apstākļi.